Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
ANKARA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 4.KBB VE BAŞ BOYUN CERRAHİSİ KLİNİĞİ


Kliniğimiz 2001 yılında kurulmuştur. Nisan 2002 tarihine kadar Doç. Dr. Adnan Ünal, Nisan 2002- 2003 tarihleri arasında Şef Yardımcısı Mahmut Arvent vekaleten yürüttükten sonra, Nisan 2003 tarihinden itibaren Doç. Dr. Hüseyin Dere Klinik Şefliği görevini sürdürmektedir.

Kliniğimizde halen görev yapmakta olan doktorlarımız:

Klinik Şefi:

Doç. Dr. Hüseyin DERE

Klinik Şef Yardımcıları:

Op. Dr. Mahmut ARVENT

Doç. Dr. Serdar ENSARİ

Başasistanlar

Doç. Dr. H. Nedim ARDA

Op. Dr. Aykut İKİNCİOĞLULLARI

Op. Dr. K. Murat ÖZCAN

Op. Dr. İbrahim ÖZCAN

Uzmanlar

Op. Dr. Adin Selçuk

Op. Dr. M. Fatih Karakuş

Op. Dr. Mehmet Ali Çetin

Op. Dr. Özgür Akdoğan

Asistan Doktorlar

Dr. Nakiye Baysal

Dr. Ali Divil

Dr. Nagihan Yazan

Dr. Demirhan Gürbüz

Dr. Uğur Gökhan Göktürk

Dr. Talih Özdaş

Dr. Fatih Özdoğan

 

 

4.KBB Kliniği olarak 2005 yılı içinde 18. Dünya Kongresinde (Roma) 6 adet poster; Ulusal KBB kongresinde 3 sözlü tebliğ, 2 e-poster, 9 poster ve bir kartilaj palizad timpanoplasti konulu eğitsel kurs düzenlenmiştir. 2005 yılında şu ana kadar uluslararası dergilerde 3 adet, ulusal dergilerde 7 adet makalemiz yayınlanmak üzere kabul edilmiş veya yayınlanmıştır.Bütün KBB klinikleri ile ortak yapılan asistan seminerleri, Radyasyon Onkolojisi, Medikal Onkoloji, Radyoloji ve Patoloji Klinikleri ile KBB Kliniklerinin gerçekleştirdikleri Tümör Konseyi, Patoloji ve KBB Klinikleri tarafından oluşturulan Patoloji Konseyi toplantıları yapılmaktadır. Bunların yanında 4.KBB Kliniğinde morbidite-mortalite toplantıları, Uzman Seminerleri, literatür sunum toplantıları gibi eğitsel toplantılar düzenli olarak yapılmaktadır.

Bugüne kadar kliniğimizde uzmanlık eğitimini tamamlayan KBB uzmanı olan meslektaşlarımız :

2004 yılı

Op. Dr. Taylan Gün.

Op. Dr. Sermet Akkuş

Op. Dr. Osman Fatih Boztepe

2005 yılı

Op. Dr. Vedat Oruk

Op. Dr. Yasin Sarıkaya

Op. Dr. Seçil Bahar

Op. Dr. Işıl Aydemir

Op. Dr. Yeşim Gedikli

Kliniğimizde; klasik Kulak Burun Boğaz medikal ve cerrahi tedavileri yanında kafa tabanı cerrahisi, adeziv otit ve otoskleroz cerrahisi, baş boyun cerrahisi, parotis cerrahisi, fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisi, radyofrekans cerrahisi, ayrıca kohlear implant cerrahisi de uygulanmaktadır.

Kliniğimiz tarafından poliklinikte 2004 yılında 7461, Kasım 2005 tarihine kadar 6404 hasta değerlendirilmiştir. 2004 yılında 1109, 2005 yılında kasım ayına kadar 978 hasta opere edilmiştir. Polikliniğimizde otomikroskopi, endoskopik muayene, ve videolaringostroboskopi imkanları bulunmaktadır.

  

Hastanemiz odyoloji bölümünde rutin kullanılan odyometri ve timpanometri cihazlarına ek olarak ERA, Otoakustik Emisyon cihazları kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca KBB Klinikleri ortak odyoloji merkezinin de yakın dönem içinde açılması planlanmaktadır. Bu merkezde kohlear implant cerrahisi sonrası eğitim faaliyetleri de organize edilecektir.