Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
KOCAELİ DERİNCE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KBB KLİNİĞİ


 


KOCAELİ DERİNCE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KBB KLİNİĞİ

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi
İbni Sina Bulvarı 41100 Derince / KOCAELİ

web: www.kdeah.gov.tr

Tel: 0 262 317 8000


 

            Kliniğimiz, Sağlık Bakanlığıınca yapılan Klinik şef - şef yardımcılığı sınavında başarılı olan Doç. Dr. Adin Selçuk’un Klinik şefi ve Doç. Dr. Selahattin Genç'in şef yardımcısı olarak atanmasıyla Haziran 2011 tarihinde kuruldu. Kliniğimiz halen Doç. Dr. Adin Selçuk'un eğitim ve idari sorumluluğunda, eğitim görevlisi Doç. Dr. Selahattin Genç, başasistanlar Op. Dr. Halil Erdem Özel ve Op. Dr. Fatih Özdoğan, uzman doktor Op. Dr. Erkan Esen ve               asistan doktorlarımız Dr. Şaban Eyisaraç, Dr. Ferit Bayakır ve Dr. Serdar Başer ile eğitim ve  çalışmalarını sürdürmektedir.

           

15 yataklı servisimizde, yatan hastalara hizmet veren bir endovizyon ve müdahale odası, eğitim aktiviteleri için düzenlenmiş bir toplantı salonu mevcuttur. KBB servisimizde biri sorumlu, 6 hemşire, 2 temizlik personeli ve 1 adet tıbbı sekreter, polikliniğimizde 1 hemşire, 4 sekreter ve 1 temizlik personelimiz mevcuttur. 

Polikliniğimizde dört poliklinik odasında ayda ortalama 3000-3500 hasta muayene edilmektedir. Her poliklinik odası modern endoskopik görüntüleme sistemlerine sahiptir. Müdahale odasında mikroskop, küçük girişimsel işlemler için uygun donanım ve kayıt sistemi mevcuttur. Haftada bir gün Horlama ve Uyku bozuklukları polikliniği hizmet vermektedir. KBB polikliniğimize bağlı çalışan odyoloji ünitemiz, 2 odyometrist ve yenidoğan işitme taraması eğitimi almış bir hemşire ile hizmet vermekte olup 2 sessiz kabinimiz, tarama amaçlı oto akustik emisyon ve klinik BERA cihazlarımız bulunmaktadır. 

           

            Haftada iki gün çift ameliyat masası ve diğer 3 gün tek ameliyat masası olmak üzere ameliyatlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Kliniğimizde endoskopik sinus cerrahileri, septorinoplasti, septoplasti, adenotonsillektomi, orta kulak ve mastoid cerrahileri, otoplasti, otoskleroz cerrahisi, parotis cerrahisi, baş boyun cerrahileri sıklıkla yapılmaktadır. Ayrıca flep cerrahileri, kemiğe implante edilebilir cihaz uygulaması, BOS rinoresi onarımı, transsfenoidal hipofiz cerrahisi, transpalatal ilerletme, dil kökü cerrrahileri ve diğer uyku cerrahileri başarıyla gerçekleştirilmektedir. Kliniğimizde ayda ortalama 100 hasta opere edilmektedir.

 

            Kliniğimiz, yüksek performansla hizmet ve çalışmalarını yürütmektedir. Salı günleri eğitim kadrosunca teorik asistan dersi, Çarşamba günleri literatür saati, Perşembe günleri tümör-hasta konseyi ve Cuma günleri seminer ve aylık morbidite toplantıları yapılmaktadır.

           

Eğitim Kadromuz: 

Eğitim ve İdari Sorumlusu: Doç. Dr. Adin Selçuk

Eğitim Görevlisi: Doç .Dr. Selahattin Genç

 Başasistanlarımız: Op. Dr. Halil Erdem Özel

                               Op. Dr. Fatih Özdoğan

Uzmanlarımız:  Op. Dr. Erkan Esen                                

Asistan kadromuz:  As. Dr. Şaban Eyisaraç

                                As. Dr. Ferit Bayakır

                                As. Dr. Serdar Başer