Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
Zonguldak KBB...


 TC.
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ
Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı
ZonguldakTanıtım

 

KBB Anabilim Dalı, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi yapısı içinde 2000 yılında kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır. KBB Baş Boyun Cerrahisi alanında hekim ve uzman adaylarına eğitim , hastalara nitelikli hizmet vermektedir.

 

Eğitim
Asistanlar ilk yıl günaşırı olmak üzere giderek azalan sıklıkla nöbet tutmaktadır. Eğitim çarşamba günleri seminer, cuma günleri literatür tartışması olarak düzenlenmiştir. Salı günleri bütün öğretim üyelerinin katıldığı hasta konseyi yapılmaktadır.Her yıl düzenli olarak ulusal kongrelerimize bütün asistanlar en az 1 kez olacak şekilde katılımı sağlanmaktadır.Ulusal kongrelerimize poster ve sözlü bildiriler yollanmaktadır.3 ayda bir düzenli olarak araştırma görevlilerimize sırası ile otoloji,rinoloji ve baş-boyun cerrahisi sınavları düzenlenmektedir.

 

Sürekli Eğitim Programı
Anabilim Dalımız her yıl Ulusal ve/veya bölgesel kongreler ve toplantılar düzenleyerek Türkiye genelinde akademik faaliyetlerini sürdürmektedir.Rinoloji,otoloji ve baş-boyun cerrahisi alanlarında her yıl düzenli olarak eğitim ve öğretim amaçlı kurslar düzenlemektedir. Bölgenin yapısı gereği mesleki hastalıklar açısından periodik gözlem ve muayeneler yapıldığı gibi, kömür madeni çalışanlarında pnömokonyoz ve nazal işlevlerin araştırıldığı çalışmalar uluslararası alanda referans olabilecek özellikler taşımaktadır.Ayrıca Anabilimdalımız yenidoğan işitme tarama projesinin bölgesel parçasında görev almaktadır.Başlıca Araştırma / Çalışma Alanları

Baş-Boyun Tümörleri Tanı/Tedavisi

Kulak Patolojieri tanı/tedavisi 

Endoskopik Sinüs Cerrahisi

İşitme ve Denge Araştırmaları (BERA-ENG-Otoakustik Emisyon)
Uyku Apnesi-Horlama Tanı/Tedavisi

Fasiyal Plastik Cerrahi(Rinoplasti,otoplasti)
Ses Patolojileri tanı/tedavisi

Vizyon

KBB Anabilim Dalının vizyonu  hekim ve uzman adaylarına çağdaş teorik bilgiler yanında modern klinik ve cerrahi becerileri kazandırarak , verdiği hizmet ve eğitimle, üreteceği bilgi ve araştırmalarla ulusal ve uluslararası alanda referans merkez olmayı sağlamaktır.

 

Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Akademik  Yapısı

Anabilim Dalı Başkanı
Yrd.Doç.Dr. Aykut Erdem DİNÇ

Öğretim Üyeleri

 • Yrd.Doç.Dr. Aykut Erdem DİNÇ
 • Yrd.Doç.Dr.  Murat DAMAR
 • Yrd.Doç.Dr.  Sultan ŞEVİK ELİÇORA
 • Yrd.Doç.Dr.  Sultan BİŞKİN
 • Yrd.Doç.Dr. Duygu ERDEM

Araştırma Görevlileri

 • Arş.Gör.Dr. Sevim AYDINLI
 • Arş.Gör.Dr.  Onur PAKIR
 • Arş.Gör.Dr. Yusuf Çağdaş KUMBUL
 • Arş.Gör.Dr. Hüseyin IŞIK
 • Arş.Gör.Dr. Serdar BİZ
 • Arş.Gör.Dr. Raşit UZUN
 • Arş.Gör.Dr. Ergin BİLGİN

Odyometristler
Ody. Harun AKINCI

Ody.Neşe Can

________________________________________________________________

 

 Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı   Web: med.karaelmas.edu.tr e-posta: kbb_zku@yahoo.com Tel: 0372 2612835 (sekreterlik) Fax: 0372 2610264

2612835 (sekreterlik) Fax: 0372 2610264