Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ KULAK BURUN HASTALIKLARI ANABİLİM DALI - DENİZLİ


Pamukkale Üniversitesi 1992 yılında kurulmuştur. KBB kliniğinde ilk kadrolaşma 1994 yılında başlamış ve 1995 yılında tamamlanmıştır. Aynı yıl doçentlik unvanını alan Prof. Dr Bülent Topuz kliniğin kuruluşundan bu güne Anabilim Dalı Başkanlığını yürütmektedir. 
 
Kendisi ile çalışmaktan büyük zevk aldığımız Dr İsmet Bayramoğlu ve Dr Mehmet Ziya Özüer Anabilim dalımızda bir süre çalışarak doçentliklerini aldıktan sonra Dr Bayramoğlu Gazi Üniversitesine, Dr  Özüer SSK Bozyaka klinik şefliğine transfer olmuşlardır.  

Halihazırda kadromuz Prof DR Bülent TOPUZ, Doç Dr F Necdet ARDIÇ ve Doç Dr Cüneyt O. KARA dan  oluşmaktadır.  

Ortalama asistan sayımız 4 dür. Şu andaki kadro Dr  Burak Kocagözoğlu, Dr Funda Tümkaya, Dr Soner Kadıköylü, Dr Tahran Karaman

Kliniğimizden bu güne kadar 4 uzman verildi. Her uzmanlık alan araştırma görevlimize bir yıl kadar “fellow” olarak çalışma imkanı tanınmaktadır.

Kliniğimizde hemen her türlü cerrahi müdahale başarı ile uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra kliniğimizin ayırt edici özellikleri olarak sayabileceğimiz aktiviteler aşağıdaki gibidir. 

1997 den beri vertigo polikliniği (komputerize ENG, Ecog vb testler eşliğinde)  
 
1998 den beri alerjik rinit polikliniği (invivo, invitro alerji testleri, solunum fonksiyon testleri, rinomanometri,  polen takvimi çıkarılması, immunoterapi)

 
2002 den beri OSAS polikliniği (polisomnografik inceleme eşliğinde)

Polikliniğimiz tek üniteden oluşur ve triaj esasına göre çalışır. Yukarıdaki spesifik poliklinikleri ilgilendiren şikayetleri olan hastalar basit anamnez ve muayeneyi takiben hemen ilgili polikliniklere yönlendirilir. Bu hastaların takip eden her türlü başvurusu doğrudan ilgili polikliniğedir. Bu sistemin bir sonucu olarak izlem süresi 5 yılı bulan hasta sayımız oldukça fazladır. 
 
Hastada birer saat preop konsey, öğretim üyesi dersi, asistan semineri ve literatür saati uygulaması yapılır. Literatür saatine tüm asistanlar hazır gelir, sunacak kişi o anda belirlenerek tartışmalara aktif katılım sağlanır.

2003 yılı poliklinik sayısı 8491, yapılan operasyon sayısı 577 tür

2003 yılı SCSI kayıtlı dergilerinde yayınlanan çalışma sayısı 7 dir.