Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ - AYDIN


ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
KULAK-BURUN-BOĞAZ VE BAŞ-BOYUN CERRAHİSİ ANABİLİM DALI
AYDIN

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi 1996 yılında Üniversite Hastanesi açılışı ile birlikte poliklinik düzeyinde, 1997 yılında da yataklı bölümlerin açılması ile klinik ve ameliyat hizmetlerine başlamıştır. Anabilim dalı kadromuz Prof.Dr. Gökhan ERPEK, Doç.Dr. Onur ODABAŞI, Doç.Dr. Sema BAŞAK ve 5 araştırma görevlisinden oluşmaktadır. Ayrıca odyoloji birimimizde 2 odyometrist görev almaktadır. Anabilim Dalı başkanlığı görevini kliniğimizin kuruluşundan bu yana Prof.Dr.Gökhan ERPEK yürütmektedir.

     

Kliniğimizde yılda yaklaşık 10000-12000 hastaya rutin poliklinik hizmeti verilmekte olup, pazartesi, salı ve cuma olan ameliyat günlerimizde yılda yaklaşık 750-800 hasta ameliyat edilmektedir. Bununla birlikte kliniğimizde uzmanlık eğitimine yönelik yoğun bir akademik eğitim programı uygulanmaktadır. Çarşamba ve Cuma günleri seminer, literatür, olgu sunumu ve klinik konseyi ile eğitim kalitesinin arttrılması amaçlanmaktadır.

Kliniğimizde kulak hastalıkları, burun ve paranazal sinüs hastalıkları, boğaz hastalıkları, baş-boyun kanser cerrahisi, maksillo-fasiyal travma, ses ve konuşma bozuklukları, ses cerrahisi gibi konularda ileri tanı yöntemleri ve gelişmiş teknikler kullanılarak hastalarımızın tedavi ve takipleri yapılmaktadır. Acil müdahale gerektiren solunum yolunun yabancı cisim ile tıkandığı durumlar dahil tüm müdahaleler kliniğimizde yapılmaktadır.

Burun ve paranazal sinüs hastalıklarında da poliklinik şartlarında endoskopik muayene ile tanı konulmakta, bu hastalıklarla ilgili ameliyatlarda endoskopik yöntemle ileri düzeyde fonksiyonel sinüs cerrahisi uygulanmaktadir. Ayrıca, allerjik KBB hastalarına yönelik deri testleri yapılarak tanı ve tedavileri sağlanmaktadır.

Ses hastalıklarına yönelik olarak foniatri birimimizce videolarengostroboskopi cihazı ile bilgisayar ortamında tanı konulmakta, gereken hastalara konuşma ve ses terapisi verilmekte, ameliyat gereken hastalara da fonomikrocerrahi, ileri teknoloji olanakları ile uygulanmaktadır.

          

Baş-boyun kanser hastalıkları ile ilgili erken dönem veya ileri evre larenks, dil, dudak, tükrük bezi ve bunun gibi kanser hastalarına yönelik cerrahi girişim, takip ve tedavileri bu konuda uzman ekibimizce yapılmaktadır.

    

Kulak hastalıkları ile ilgili olarak poliklinik şartlarında otomikroskopi ile tanı konulmakta, odyoloji birimimizce hastalarımızın saf ses ve konuşma odyometrileri yapılmakta, ABR ve OAE gibi ileri tanı yöntemleri de uygulanmaktadır. Ameliyat gereken kulak hastalıkları ile ilgili olarak da otolojik-nörootolojik mikrocerrahi en üst düzeyde uygulanmaktadır.

İletişim Adresi:            
Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı  09100/AYDIN
0-256-212 00 20  (351-143
http://med.adu.edu.tr/akademik/bolumler/kbb/index.htm

Akademik Kadro:

Öğretim Üyeleri
Prof.Dr.Gökhan ERPEK..... gerpek@hotmail.com
Doç.Dr.Sema BAŞAK........ hsbasak@adu.edu.tr
Doç.Dr.Onur ODABAŞI..... odabasio@adu.edu.tr

Araştırma Görevlileri
Dr.Mahmut YILDIZ........... mykbb@hotmail.com
Dr.Alper DALDAL............ drdaldal@hotmail.com
Dr.Ayşe MUN
Dr.Ceren GÜNEL
Dr.Buket ASLAN

Odyometristler
Odym. Barbaros ŞEN
Odym. Fatma DAĞLI

Kliniğimizden uzmanlığını alanlar
Op.Dr.Halil YÜREKLİ (Aydın Devlet Hastanesi)
Op.Dr.Handan SARI DOLAY (İstanbul Haseki Hastanesi)
Op.Dr.Hülya EYİGÖR (Aydın Devlet Hastanesi)