Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
KEÇİÖREN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KBB KLİNİĞİ


KEÇİÖREN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ KBB KLİNİĞİ

 

 Kliniğimizin Tarihçesi ve Bugünü

 

Hastanemiz daha önce kurulmuş olmasına rağmen 2005 yılında Doç. Dr. Ümit TUNCEL şefliğinde eğitim vermeye başlamıştır. Doç. Dr. Ümit TUNCEL 25 Haziran 2008 de başka bir hastaneye atanması ile birlikte kliniğimiz Prof. Dr. Rıza Murat KARAŞEN’in şefliğinde hizmete devam etmektedir.

 

Eğitim kadrosu:

 

      Klinik Şefi: Prof. Dr. Rıza Murat KARAŞEN

 

      1966 yılında Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Erzurum’da, lise öğrenimimi ise Ankara Gazi Lisesi’nde, 1983 tarihinde, tamamladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünü kazandı. Bir yıl ingilizce hazırlık eğitiminden sonra 31.07.1990 tarihinde mezun oldu. Eylül 1990 tarihinden itibaren Almanya Hannover kentinde 4 ay Almanca dil kursuna devam ettikten sonra Clementinenhaus Hastanesi Cerrahi kliniğinde gönüllü olarak 5 ay çalıştı. 1991-1995 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Kliniğinde uzmanlığını tamamlamıştır. Aynı klinikte 1995 yılında Yardımcı Doçent olarak kariyerine devam etmiştir.

Almanya, Hannover Üniversitesi Tıp Fakültesinde Prof.Dr. Thomas Lenarz başkanlığında Otorinolarengoloji kliniğinde, Haziran-Temmuz 1997’de, yine 2 ay süreyle, ortakulak mikro-cerrahisi ve kafatabanı cerrahisi konularında gözlemci olarak çalıştı.

Doçentlik sınavında başarılı olarak 24 Kasım 1999 tarihinde Doçent Oldu. Eylül 2000 tarihinde Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığına atandı ve bu görevini Nisan 2001 e kadar sürdürdü

Mayıs 2004 yılında yapılan seçimlerde 2 yıl süreyle Erzurum, Kars, Gümüşhane, Bayburt, Iğdır, Ardahan Tabip Odası Başkanlına seçildi.

Eylül 2005 de Profesörlüğe atandı.

Uluslar arası dergilerde 30 eseri yayınlanan Prof.Dr. R Murat Karaşen’in bu eserlerine uluslar arası dergilerde yayınlanan makalelerde 80 defa atıf yapılmıştır.

Kulak Burun Boğaz'da Alerjik Hastalıklar (Dr Harun Doğru, Dr, Bülent Topuz 2001 ) adlı kitabın Allerjik rinit Fizyopatolojisi adlı bölümünü yazarlığı yapmıştır.

 

2008 yılından itibaren Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Klinik Şefi olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır. İyi düzeyde ingilizce ve orta düzeyde almanca bilmektedir.

 

      Uzmanlarımız: Op. Dr. Mehmet Ali BABADEMEZ

                               Op. Dr. Baran ACAR

                               Op. Dr. Hayriye KARABULUT

                               Op. Dr. Yasemin ŞAHİN

 

       Asistan kadromuz:  As. Dr. Kenen Selçuk TUNCAY

                                       As. Dr. Emre GÜNBEY

                                          As. Dr. Erkan ÖZMEN

                                          As. Dr. Müge Fethiye YÜREKLİ

                                          As. Dr. Selcan BAYSAL

                                          As. Dr. Murat ZAİM

                                          As. Dr. Emrah ÇELİK

 

 

 

Polikliniğimizde İki polikiinik odasında ayda ortalama 2500–3000 hasta muayene edilmektedir. Her iki poliklinik odası modern endoskopik görüntüleme sistemlerine sahiptir. KBB polikliniğimize bağlı çalışan allerji ve odyoloji ünitemiz bulunmaktadır.

 

Allerji laboratuarımızda nasal smear ve prick testi uygulanmaktadır.

 

Kliniğimizde Cuma günleri bir nörolog, bir ortodontist ve sanatoryum uyku hastalıkları laboratuarından sorumlu bir uzmanın(Keçiören Eğitim ve Araştırma Uyku Konseyi) katılımı ile her iki hastaneye başvuran Uykuda solunum bozukluğu hastaları birlikte değerlendirilip mulidisipliner bir çalışma ile hasta için en uygun tedaviye karar verilmektedir


    

Odyoloji ünitemizde 2 odyometrist ile hizmet vermekte olup 1 sessiz kabinimiz, biri tarama biri araştırma amaçlı olmak üzere 2 otoakustik emisyon, Bera cihazlarımız bulunmaktadır.

 

            Kliniğimizde 24 yatak bulunmaktadır. Ayrıca servisimizde yatan hastalara hizmet veren bir endovizyon odası,  otomikroskopi ve müdahale odası mevcuttur.

 

            Kliniğimizde her gün genel ve lokal olmak üzere ortalama 8 operasyon yapılmaktadır.

            Genel anestezi altında OSAS cerrahisi,  endoskopik sinus cerrahileri, septorinoplasti, septoplasti,  orta kulak cerrahileri, otoplasti, otoskleroz cerrahisi, baş boyun cerrahisi ve tiroid cerrahileri sıklıkla yapılmaktadır.

 

            Lokal anestezi altında baş ve boyun, oral mukoza biyopsileri, septoplasti,  inferior konka cerrahisi yapılmaktadır.

            Kliniğimizde Pazartesi ve Çarşamba günleri asistan konu eğitimleri, Cuma günleri de literatür ve seminer toplantıları yapılmaktadır.

            Kliniğimizde ayda ortalama 120 hasta opere edilmektedir.