Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
GÖZTEPE EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ KBB KLİNİĞİ


Kliniğimizin Tarihçesi ve Bugünü ;

 

1972 yılında SSK tarafından hizmete açılan hastanemiz SSK Göztepe Hastanesi olarak faaliyete başlamış ve KBB Kliniğinde aynı yıl 3 uzmanla hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemizin eğitim ve araştırma hastanesine geçiş dönemine paralel olarak kliniğimiz asistan eğitimine başlamış ve 15.09.1981’de Op. Dr. Yavuz ÖZKAN klinik şefliğine atanmıştır.

 

2004 tarihinde Doç. Dr. Muhammet TEKİN II. KBB Klinik Şefi olarak göreve başlamasıyla hastanemizde iki KBB kliniği oluşmuş ve hizmet  vermeye başlamıştır. 2005 yılına kadar SSK bünyesinde hizmet veren kliniğimiz aynı yıl Sağlık Bakanlığı bünyesine katılmıştır. 18.09.2006’da I. KBB Klinik Şefi Op. Dr. Yavuz ÖZKAN ’ın emekli olmasından sonra iki klinik birleştirilerek tek klinik olarak Doç. Dr. Muhammet TEKİN ’in şefliğinde hizmete devam etmektedir.


EĞİTİM KADROMUZ

 

Klinik Şefi ; Doç. Dr. Muhammet TEKİN


İlk, orta ve lise öğrenimini Diyarbakır’da tamamlamıştır.  1985 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, 1986-87  yılında askerliğini yapmıştır. 1987-1991 yılları arasında Pratisyen Hekim olarak Cihanbeyli’de  çalışmıştır. 1991-1995 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Kliniğinde uzmanlığını tamamlamıştır. Aynı klinikte 1,5 yıl uzman olarak çalışmış daha sonra 1997 yılında Yardımcı Doçent olarak kariyerine devam etmiştir.

1998-2000  yılları arasında ABD’de Minnesota Eyaleti Minneapolis Şehrinde University of Minnesota’da Kulak Burun Boğaz Kliniği ve Otopathology laboratuarında 2 yıl süreyle Fellowship olarak çalışmıştır. Daha sonra 2003 tarihinde Kulak Burun Boğaz Bilim Alanında Üniversite Doçenti olmuştur.

11 yurt dışı ,21 yurt içi bilimsel yayın, makale ve vaka takdimi,2 yurt dışı tebliğ, 9 yurt içi tebliğ çeşitli kongrelerde sunulmuştur.

ATLAS of OTITIS MEDİA Clinicopathologic correlations and operative tecniques ( Chris de Souza, Michael M.Paparella,Neil Sperlin 2005 ) adlı kitabın Pathogenesis of Otitis Media adlı bölümün yazarlığı yapmıştır.

 

2004 yılından itibaren İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Klinik Şefi olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. İyi düzeyde ingilizce bilmektedir.

 

 

Şef Yardımcısı            : Op. Dr. Hüseyin KARABULUT

Başasistan                  :        --------------------

 

Uzman kadromuz      :

 

Op. Dr. Şefik ÇAĞLAR

Op. Dr. Süha ÖZBİLGEN

Op. Dr. Fikri Can ARIBAL

Op. Dr. İlkay ÖZDAMAR

Op. Dr. Gül ÖZBİLEN ACARAsistan Kadromuz:

 

As. Dr. Eylem ŞENGÜL (TEZ AŞAMASINDA)

As. Dr. İlteriş Çağatay RUHİ (5. YIL)

As. Dr. Mehmet KARATAŞ (5. YIL)

As. Dr. Seden ERDEM (5. YIL)

As. Dr. Galip Arda PELEN (4. YIL)

As. Dr. Tayfun Anıl ERASLAN (4. YIL)

As. Dr. Emre KAYTANCI (4. YIL)

As. Dr. Osman Halit ÇAM (3.YIL)KBB polikliniğimize bağlı alerji ve odyoloji ünütemiz bulunmaktadır. Alerji ünütemizde nasal smear, prick testi, akustik rinometri ve rinomanometri testleri uygulanmaktadır.


Odyoloji ünütemizde 3 odyometristimiz hizmet vermekte olup 1 sessiz kabinimiz, otoakustik emisyon, bera cihazlarımız bulunmaktadır.


Kliniğimizde Çocuk KBB servisi de dahil olmak üzere toplam 18 yatak bulunmaktadır. Ayrıca servisimizde endovizyon odamız ve otomikroskopi odalarımız mevcuttur.
Kliniğimizde her gün lokal ve genel ansteziyle olmak üzere 2 masamızda ameliyatlar yapılmaktadır. Ayrıca çocuk ameliyathanemizde de haftanın 3 günü bir masamızda çocuk ameliyatları da devam etmektedir.


Lokal anestezi ile her türlü baş, boyun, oral mukoza, nasofareks biyopsileri, inferior konka, septoplasti ve septorinoplasti, OSAS cerrahi uygulamaları yapılmaktadır.

 

Genel anestezi altında otoloji alanında kronik otit cerrahileri, otoplasti, otoskleroz cerrahisi, rinolojik olarak endoskopik sinus cerrahileri, septorinoplasti, septoplasti, baş boyun alanında larenx ca cerrahileri, parotis, submandibuler, tiroid cerrahileri sıklıkla yapılmaktadır. Ayrıca kliniğimizde konuk öğretim üyesi eşliğinde seçilmiş vakalarda maxillofacial girişimler de uygulanmaktadır.

 

Kliniğimizde her Çarşamba seminer, her cuma Cuma gününde literatür saatimiz bulunmaktadır. Literatür günlerimizde ayrıca patoloji ve  radyoloji ile ortak toplantılarımız da yapılmaktadır.

 

 

 

Kliniğimizde yılda yaklaşık 45000 hastaya poliklinik hizmeti verilmekte olup, yaklaşık 2500-3000 hasta opere edilmektedir. Bu vakaların 500 tanesi büyük ameliyat grubunda bulunurken, geri kalanları ise orta ve küçük büyüklükteki girişimleri oluşturmaktadır.

 

 

 

 

Kliniğimiz bugüne kadar 30 KBB uzmanı yetiştirmiş olup, bu meslektaşlarımız ülkemizin çeşitli hastanelerinde hizmet vermektedir.

 

 

 

 

Kliniğimizin yetiştirdiği uzmanlar ;

 

 1. Dr. Erdal IŞIK
 2. Dr. İsmail TEZCAN
 3. Dr. Ali ALTUNTAŞ
 4. Dr. Cenap ERTEKİN
 5. Dr. Adnan KARAOKÇU
 6. Dr. Feyzullah KLIÇLI
 7. Dr. Mehmet TELLİOĞLU(vefat etti)
 8. Dr. Nilüfer ÜNAL
 9. Dr. Gürsel KARAGÖZ
 10. Dr. Şefik ÇAĞLAR
 11. Dr. Süha ÖZBİLGEN
 12. Dr. Selçuk GÜNEY
 13. Dr. Harun ÜÇÜNCÜ
 14. Dr. Celalettin ÜNVER
 15. Dr. Sema ÖZTÜRK
 16. Dr. Abdülkadir GÖLVEL
 17. Dr. Bahadır BAYKAL
 18. Dr. Okan AKKAYA
 19. Dr. Metin BALATLI
 20. Dr. Arzu AZAMADE
 21. Dr. Erdinç AK
 22. Dr. Münire ALİOĞLU
 23. Dr. Erkan UYGUR
 24. Dr. Mehmet Yazar BAKIR
 25. Dr. Hüseyin ALTUN
 26. Dr. Pınar AKSU
 27. Dr. Devrim BELLEK
 28. Dr. Hüseyin SARI
 29. Dr. Aytuğ ALTUNDAĞ
 30. Dr. Neslihan YAPRAK ZEREN