Kullanıcı Girişi:
Kliniklerimiz
İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ KBB ANABİLİM DALI


Tarihçe

İstanbul Bilim Üniversitesi 28 Mart 2006 tarihinde Türk Kardiyoloji Vakfı tarafından kurulmuştur. Tıp Fakültesi ise 13 Kasım 2006 tarihinde  Anabilim Dalımız’ın bünyesinde yer aldığı Avrupa Florence Nightingale Hastanesi Araştırma ve Uygulama Merkezinde kuruluşunu tamamlayarak faaliyete başlamıştır.

Akademik Kadro  

Anabilim Dalı Başkanı:

Prof. Dr. Süleyman CANDAN

 Öğretim Üyeleri:

Doç. Dr. Tarık ŞAPÇI

Yrd. Doç. Dr. M. Güven GÜVENÇ

Faaliyetler

Anabilim Dalımız 2 poliklinik odası ve 10 yatak ile hizmet vermektedir. Haftanın beş günü  genel ve lokal anestezi altında ameliyatlar gerçekleştirilmektedir. Üniversitemiz bünyesinde Odyoloji ve Uyku Laboratuvarları mevcuttur. Bu üniteler Çağlayan Florence Nightingale Hastanesinde yer almaktadır.

Kliniğimizde rinoloji, alerji, otoloji, fasiyal plastik cerrahi, larengoloji, baş boyun cerrahisi, pediatrik KBB, horlama ve uyku apnesi alanlarında hizmet verilmektedir.

Yapılan yıllık ameliyat sayısı 500 civarındadır.Kliniğimizde Cuma günleri eğitim seminerleri ve literatür kulübü toplantıları yapılmaktadır. Bunun yanı sıra her Çarşamba günleri tüm Anabilim Dalları’nın katıldığı genel eğitim toplantıları gerçekleştirilmektedir